System dystrybucji Eris SA

Czasy, kiedy to Henryk Orfinger własnym samochodem rozwoził kosmetyki po całej Polsce, bezpowrotnie minęły. Gwałtowny rozwój firmy, jaki rozpoczął się w roku 1991, w zasadzie trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Wraz z rozwojem firmy wzrastała także wiedza właścicieli na temat zarządzania. W roku 1996 świadomie został zmieniony sposób dystrybucji kosmetyków. W skład dotychczasowych odbiorców firmy wchodziły hurtownie, podhurtownie, sklepy i apteki. Zdarzało się także, że kosmetyki były sprzedawane na bazarach. Postanowiono zorganizować własny system dystrybucji, aby zapewnić określony standard zakupu produktów Eris. Firma wytypowała 16 hurtowni, z którymi podpisała umowę o wyłączność na sprzedaż swoich kosmetyków. Właściciele hurtowni stali się jej przedstawicielami handlowymi. Wspólnie z osobami z Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris hurtownie wybrały w swoim regionie sklepy i apteki, które mają odpowiednią przestrzeń i porządny wystrój. Sprzedaż Forte 40 odbywała się jednak tylko w najbardziej eleganckich sklepach. Dbałość o markę przyczyniła się do rezygnacji ze sprzedaży do sklepów dyskontowych. Zmiana systemu dystrybucji nastąpiła 1 lipca 1996 roku. Zaowocowała ona chwilowym załamaniem sprzedaży, ponieważ poprzedni odbiorcy zrobili odpowiednie zapasy. Chwilowo spadająca sprzedaż wróciła do poprzedniego poziomu już jesienią, a rok 1997 rozpoczął się znaczącym wzrostem.

W roku 1997 otwarto Hotel SPA Dr Irena Eris w Krynicy Zdrój, który zrodził się po części z chęci zrobienia czegoś innego, a po części z przypadku. Wybór padł na Krynicę jako miejsce, w którym mogłoby coś takiego powstać, a także ze względu na wspomnienia górskich wędrówek pana Henryka z czasów młodości. Któregoś dnia Henryk Orfinger zabrał ze sobą pracownika i przy pomocy agentki nieruchomości rozpoczęto poszukiwania odpowiedniego budynku. Jednak żadna oferowana nieruchomość nie spełniała oczekiwań pana Henryka. Już miał nastąpić powrót do Warszawy, gdy agentka przypomniała sobie, że jest jeszcze jedna opustoszała działka, siedem kilometrów za Krynicą, której nikt nie chce kupić. Na miejscu okazało się, że poza starym, gnijącym ośrodkiem budowlańców nie ma niczego. Jedynym atutem tego miejsca był otaczający go krajobraz. Te wspaniałe widoki przeważyły o podjęciu decyzji. Obecnie czterogwiazdkowy hotel jest luksusowym obiektem, w którym mieści się Instytut Kosmetyczny Dr Irena Eris, zapewniający odpoczynek połączony z odnową biologiczną.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>